Ruská zmrzlina je velmi jednoduchá a oblíbená pochoutka, kterou si můžete vyrobit doma jen ze dvou ingrediencí, které tvoří krém a sladké oplatky. Takto budete mít jistotu, že se ve sladkosti nenachází žádné chemické přísady, a navíc skvěle chutná. Příprava zmrzliny trvá jen pár minut a vydrží poměrně dlouho (tedy pokud se na ni děti hned nevrhnou). Tento recept si zaručeně zamilujete.

Co budete potřebovat a jak zmrzlinu vyrobíte

Na domácí ruskou zmrzlinu si připravte:

 • 500 ml smetany ke šlehání s vysokým obsahem tuku (30-36 %)
 • 200 g kondenzovaného mléka
 • 2 kusy oplatky

Postup výroby zmrzliny se pak skládá z následujících kroků:

 1. Před vlastním zpracováním ingrediencí je potřeba vše důkladně vychladit, aby se šlehačka dobře vyšlehala a zůstala tuhá. Do lednice tedy dejte jak smetany ke šlehání, tak kondenzované mléko a předchlaďte také mísu, v níž budete šlehačku šlehat.
 2. Po nachlazení vylejte šlehačku do předchlazené mísy a 5-7 minut šlehejte při plném výkonu šlehače, dokud úplně neztuhne.
 3. Jakmile šlehačka dosáhne tužší hustotu, snižte otáčky šlehače na minimum a začněte pomalu dolévat kondenzované mléko (za stálého šlehání).
 4. Kondenzované mléko vmíchávejte, dokud nebude konzistence zmrzlin jednotná.
 5. Připravte si hranatou plastovou misku s dostatečným rozměrem dna, která bude sloužit ke tvarování zmrzliny – je potřeba použít misku, která vydrží nízké teploty – ideální je nádobka, v níž se předtím mražené potraviny nacházely (vymytá).
 6. Na dno misky vložte oplatku (pokud je velikost jiná, oplatku ořízněte).
 7. Na oplatku pak vylejte připravený zmrzlinový krém a překryjte jej druhou oplatkou.
 8. Vložte zmrzlinu do mrazáku a nechte 4-6 hodin chladit.

Po zmrazení lze zmrzlinu porcovat různými způsoby (na čtverečky nebo obdélníčky). Jakmile ji ochutnáte, jinou zmrzlinu již nebudete připravovat.