Když se řekne postřik na zeleninu, tak se mnoho lidí pochopitelně zděsí, jelikož si myslí, že máme na mysli chemii. Je pravdou, že v obchodech lze najít mnoho různých chemických přípravků, které sice mohou prospívat, ale vzhledem k obsahu jednotlivých látek mohou také škodit. Proto je vhodné využívat varianty bez chemie. A jednu takovou vám nyní ukážeme.

Připravit si domácí postřik je velmi jednoduché

Příprava domácího postřiku není nijak složitá, jelikož vám bude stačit pouze několik věcí. A možná pro vás budou překvapivé, jelikož se jedná o suroviny, které máte běžně doma. Konkrétně se jedná o tyto:

  • 4 litry vody
  • 15 lžic cukru
  • 15 g sušeného droždí

Máte vše potřebné? Pokud ano, zahřejte vodu na teplotu kolem 38 stupňů Celsia. Potom do ní zamíchejte cukr a přidejte kvasnice. Vše důkladně promíchejte a je hotovo. Dále už nechte tuto směs odpočívat po dobu asi 10 hodin. Nejlépe při pokojové teplotě. Hlavně nádobu hermeticky neuzavírejte, jelikož vlivem kvašení zde bude stoupat tlak a to by mohlo znamenat velkou pohromu.

Použití je snadné

Po 10 hodinách, kdy váš postřik na zeleninu dostatečně prokvasí, ho můžete zředit dalšími 6 litry vody. K dispozici tak máte celkem 10 litrů účinného postřiku. Ten nalijte do rozstřikovače a aplikujte na vaši zeleninu. A to buď na rajčata, nebo na okurky, kde působí nejlépe. V případě rajčat je vhodné aplikovat asi jednou za 14 dní. V případě okurek doporučujeme zhruba jednou týdně.

Kromě klasického použití, kdy postřik na zeleninu aplikujete na celou rostlinu, můžete tímto hnojivem i také lehce zalévat. Čas od času ho trochu přidejte k běžné zálivce, která se následně dostane až do půdy.

Účinky poznáte velmi brzy

Už po několika dnech budete moci pozorovat, že tento postřik na zeleninu je skutečně blahodárný. Jak pokud jde o zdraví, sílu, nebo barvu rostliny. A co teprve, až začne plodit. Nejenom, že bude úrody mnoho, ale bude také velmi kvalitní a chutná. To vše jenom díky kvasnicím.