Dnes sme si pre vás pripravili výborné slané pohostenie či už pre hostí, alebo pre vás na večerné jesenné chrumkanie pri telke.

Uvidíte, že si recept zamilujete.

Chutí báječne!

Všetci si pochvaľovali!

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 200 ml kefíru
 • ½ lyžičky jedlej sódy
 • ½ lyžičky soli
 • 1 lyžičku cukru
 • 2 lyžice oleja
 • 120 g syru

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Ako prvý budete potrebovať základ pre svoje cesto. A to taký, že v mise zmiešate kefír, potom olej, soľ, cukor, ale aj syr, ktorý predtým buď nakrájate, alebo ho môžete aj na hrubom strúhadle nastrúhať. Takto všetko zmiešajte.
 2. Do základu cesta môžete pridať múku. Tú postupne prisypávajte a priebežne miešajte, aby vám vzniklo cesto, ktoré bude mať zodpovedajúcu konzistenciu. Bude mäkké, ale zároveň bude ďalej držať svoj tvar.
 3. Cesto následne rozdeľte na 2 časti. Z nich v rukách vytvarujte pokiaľ možno dve rovnako veľké šišky. Aj tu sa snažte, aby pokiaľ možno držali svoj tvar a boli rovnakej štruktúry a konzistencie.
 4. Obe časti, teda obe šišky zabaľte do potravinovej fólie. Každú zvlášť. Takto ich nechajte pri izbovej teplote odpočívať asi 30 minút. Bude to mať veľmi pozitívny vplyv na štruktúru vášho cesta.
 5. Keď sú obe šišky cestá odpočinuté, môžete sa pustiť do ďalšieho kroku. A to takého, že svoje domáce sušienky nakrájate nožom na plátky. Tie by mali byť o veľkosti asi 1 centimeter.
 6. Následne ich umiestnite na plech vyložený papierom na pečenie. Ten bude zabraňovať tomu, aby došlo k pripaľovaniu. Nezabudnite medzi nimi nechať aj dostatočné medzery.
 7. Na záver už stačí len vložiť do rúry, ktorá by mala byť predhriata na teplotu 180 stupňov Celzia. Pri tejto teplote pečte domáce syrové sušienky asi 20 minút. Potom ich z rúry vyberte a nechajte chladnúť.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: retete-usoare.eu/un-pahar-de-chefir-si-o-bucatica-de-cascaval-biscuiti-de-casa-deliciosi-rapizi-si-usor-de-pregatit