Orchidej je krásná rostlinka, ale vyžaduje zvláštní péči. V dnešním článku Vám proto ukážeme, jak o ni správně pečovat tak, aby kvetla a kvetla neomezeně. Když budete dodržovat těchto našich devět pravidel, z orchideje se budete těšit pořádně dlouhou dobu.

Teď Vám tajemství orchidejové péče prozradíme. Stačí pouhých devět kroků.

Directions

  1. Pokud Vám rostlina přestala kvést, měli byste se začít zajímat o to, jak stará je. Ideální stáří rostliny je 1,5 až 3. Věk se dá snadno určit podle listů. Rostlina, která určitě pokvete, má 5-8 listů, ne méně.
  2. Dávejte velký pozor na kořeny. Orchidej nikdy nepřesazujte z průhledného květináče. Kořeny orchideje vyživují celou rostlinu a potřebují svůj dostatek světla a vzduchu. Na to nezapomínejte.
  3. Orchidej nikdy nestěhujte. Špatně snáší změny a tak není vhodné přemísťovat ji z místa na místo. Orchidej tohle snáší velmi špatně. Přemisťujte ji až je to nezbytně nutné, třeba kvůli světlu, jak si ostatně řekneme hned v dalším bodu.
  4. Různé druhy orchidejí vyžadují různé množství světla. Pokud rostlina nekvete, nemusí mít dostatek světla. Pak ji musíme přesunout na světlejší místo nebo jí přisvětlovat. 

5. Kořeny orchideje rychle podléhají hnilobě. Proto musíte rostlinu zavlažovat opravdu až tehdy, když je kůra i půda úplně suchá. To znamená jednou za deset až dvanáct dní. Dávejte pozor i na to, abyste orchidej zavlažovali jen tehdy, je li venku krásné počasí.

6. Musíte dávat pozor na teplotu. Ve dne by měla být rostlina v teplé místnosti a v noci tam, kde se teplota pohybuje mezi 16 až 18 stupni. V létě přemístíme rostlinu do zahrady a podporujeme fotosyntézu a oxid uhličitý, který hraje důležitou roli při kvetení.

7. Správné hnojivo je také klíčem pro nekonečné kvetení. Potřebujete hnojivo s fosforem a draslíkem.

8. Orchidej potřebuje dostatečnou vlhkost. Absolutně nesnáší suchý vzduch. Na to je skutečně potřeba dohlédnout.

9. Existují případy, kdy i když jsou všechny tyto podmínky splněny, rostlina stále odmítá kvést. Zní to možná divně, ale podmínky mohou být příliš pohodlné. Z velkého komfortu plyne u orchidejí spíše zklamání. Musíte jí tedy v krajním případě způsobit šok. Ať už v podobě náhlé a prudké změny teploty, nebo namočení do ledové vody.

Sdílejte tyhle geniální rady na pěstovaní orchidejí i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info